دسته ای دیگر از فوم یا اسفنج که خواص متفاوتی دارند و منجر به ایجاد ویژگی خاصی در تشک می شوند، مموری فوم می باشد.

مموری فوم

مموری فوم ها دارای تکنولوژی ساخت پیشرفته و روش پخت متفاوت با دانسیته و فاصله سلولی خاص هستند که ویژگی متمایز کننده ای در آنها ایجاد می کند. این خاصیت هم از لحاظ برندینگ در محصول موثر است و هم از لحاظ اصول بهداشت خواب و هم موثر در انتخاب افراد با توجه به آناتومی و وزن آن ها.

مموری فوم نوعی از اسفنج است که بر اساس وزنی که روی آن اعمال می شود خاصیت فرورفتگی یا برآمدگی دارد یعنی می تواند قالب یا فرمی از کالبدی که روی آن قرار گرفته است به خود بگیرد و شاخصه شکل پذیری دارد. بدین صورت وقتی یک فرد روی تشک مموری فوم می خوابد عضلاتی مانند عضلات قسمت بالای بدن مانند شانه ها فشار بیشتری وارد کرده و قسمت هایی از بدن که دارای فرورفتگی هستند مثل گودی کمر، فشار کمتری وارد می کند. بنابراین قسمت سنگین تر بیشتر در اسفنج فرو رفته و قسمت گودی کمر توسط اسفنج پر می شود که این شاخصه کمک می کند عضلات حالت ریلکس داشته باشند و در هنگام خواب دچار گرفتگی نشوند. در مورد این موضوع در قسمت انواع کالای خواب و تشک بیشتر توضیح خواهیم داد.

مموری فوم از آنجایی که باید تحت تاثیر مستقیم بدن باشد و تاثیر مستقیم روی بدن دارد، می بایست در بالاترین سطح تشک قرار بگیرد به طوری که روی مموری فوم تنها یک لایه پارچه تشک دوخته می شود.

قطر مموری فوم در تشک به عوامل بسیاری نظیر وزن فرد استفاده کننده، نوع بیماری کمر و ستون فقرات و سفتی یا نرمی که از تشک توقع می رود متفاوت می باشد. این نوع اسفنج در بالش نیز کاربرد بسیاری دارد.

مجموعه تشک تاج تولید کننده انواع تشک و ارائه دهنده تشک با بهترین کیفیت، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با خرید تشک با نمایندگی دلاوران تاج یا با شماره موبایل 09195800060 تماس حاصل فرمایید.