همانطور که گفته شد اسفنج ها دارای ضخامت های متفاوتی هستند که این ضخامت در کاربرد اسفج موثر است. نوع اسفنج استفاده شده تعیین کننده نوع و کارایی تشک می باشد.

انواع اسفنج از نظر ضخامت و استفاده از اسفنج در تشک

انواع اسفنج از نظر ضخامت

اسفنج با ضخامت 3 تا 7 سانتیمتر

این اسفنج مطمئنا به طور مستقل روی سطح تشک (فنر، ریباند یا یورتان) کار می شود. فاقد از در نظر گرفتن نوع اسفنج، معمولا این سانت از اسفنج برای خواب های نرم یا مدیوم استفاده می شود و برای وزن های سبک و متوسط مورد استفاده قرار می گیرد. این سانت از اسفنج، تنها مورد استفاده قرار نمی گیرد و در بخشی از زیر کار تشک استفاده می شود. بدین صورت که مغز اصلی تشک اسفنج، یورتان و فنر است که این سانت از اسفنج روی دیگر متریال استفاده می شود و معمولا این نوع اسفنج ها جزء لایه های بالایی تشک هستند که بعد از آن پارچه روی تشک را می پوشاند.

اسفنج های 10 تا 20 سانتی متری

این اسفنج ها معمولا خود به عنوان تشک (مغز اصلی تشک) به حساب می آیند.

نکته: البته مسائلی که مطرح می شود در 90 درصد مواقع صدق می کند و چیزی است که در بازار مرسوم است و ممکن است موارد خاص و سفارشی باشد که خارج از تعریف ما باشد. اما مواردی که ما مطرح می کنیم عرف بازار و اصولی است که در برندهای معروف موجود در بازار رعایت می شود و در مورد بیشتر اسفنج ها صدق می کند و ممکن است اسفنجی وجود داشته باشد که از تعریف ما خارج باشد که یکی دو مورد بیشتر نیست.

انواع اسفنج از نظر ضخامت و استفاده از اسفنج در تشک

اسفنج 10 سانتیمتر به بالا فاقد از نوع دانسیته و مصرف آنها یا ویژگی های تشک یا مورد استفاده از تشک، خود مغز اصلی تشک هستند و ممکن است متریال دیگر روی آنها تعبیه شود و یا نه فقط پارچه روی آنها کشیده شود.

این تشک ها هم انواع مختلف و موارد استفاده مختلفی دارند که در قسمت تشک به معرفی آن ها به تفسیر آنها می پردازیم و اکنون آنها را تنها نام می بریم:

  • تشک سربازی
  • تشک بیمارستانی
  • تشک طبی
  • تشک فول طبی
  • تشک مدیکال
  • تشک پدیک
  • تشک بدون فنر یا اسپرینگ لس و ....

مجموعه تشک تاج تولید کننده انواع تشک و ارائه دهنده تشک با بهترین کیفیت، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با خرید تشک با نمایندگی دلاوران تاج یا با شماره موبایل 09195800060 تماس حاصل فرمایید.